ترامپ مردم آمریکا را به شورش علیه بایدن فراخواندروزنامه تایمز انگلیس گزارش کرد، دونالد ترامپ روز گذشته در بیانیه‌ای از بایدن به دلیل صدور حکم اجباری واکسیناسیون برای دانش‌آموزان و وادار کردن به تعطیلی مدارس در پی افزایش موارد ابتلا به کرونا بشدت انتقاد کرد».

وی در این خصوص گفت: «هم‌اکنون بار دیگر حرف‌هایی از سوی دولت بایدن درباره تعطیلی مدارس و حتی حکم واکسیناسیون برای دانش‌آموزان مطرح می‌شود».

رئیس‌جمهور سابق آمریکا در حالی چنین اظهارات تحریک‌آمیزی را علیه بایدن مطرح کرده است که رئیس‌جمهور فعلی آمریکا هیچ اقدامی در خصوص واکسیناسیون اجباری و تعطیلی مدارس در ایالات متحده آمریکا اتخاذ نکرده است.

ترامپ که با سخنان جنجالی خود بارها طرفدارانش را به شورش تحریک کرده است، گفت: «این (اقدام بایدن) بی‌حرمتی است و ملت “آمریکا را بار دیگر بزرگ می‌کنیم” (طرفداران ترامپ) باید به پاخیزند و قیام کنند و با این گستاخی فاحش دولت فدرال مخالفت کنند».

اظهارات ترامپ در میان گزارش‌های جدید رسانه‌های آمریکایی مطرح شده که گفته بودند منطقه جامعه مدارس دولتی دیترویت احتمالاً قبل از شروع ترم جدید، شرط واکسیناسیون را برای پذیرش دانش‌آموزان اعمال کند.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری در آمریکا پیشنهاد داده است که تمامی آمریکایی‌های پنج سال به بالا موظف به دریافت واکسن کرونا به منظور جلوگیری از ابتلا به کووید-۱۹ و بستری شدن می‌باشند.

ترامپ همچنین در سخنرانی خود دولتش را با دولت بایدن مقایسه کرد و دموکرات‌ها را به باد انتقاد گرفت و گفت: «دولت ما کاری را انجام داد که آن‌ها می‌گفتند نمی‌تواند انجام شود و آن تولید واکسن در یک زمان بی‌سابقه بود اما هیچ‌گاه حکم اجباری صادر نکردیم و هرگز این کار را نمی‌کنم! افراد باید بتوانند انتخاب کنند که چطور می‌خواهند سلامت خود را مدیریت کنند».

ترامپ ادامه داد که دولت فدرال «عقب‌نشینی کنند و به افراد آزادی تصمیم‌گیری درباره این که می‌خواهند واکسینه شوند یا خیر را بدهند».

23311


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.