دستور رئیسی درباره حقوق کارمندان و نظام هماهنگ پرداخت


سیدمحمد حسینی صبح امروز ( پنجشنبه ۱۶ دی) طی مراسمی در یادمان شهدای هویزه که به مناسبت گرامیداشت شهدای دانشجو برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هویزه و سایر شهدای دوران دفاع مقدس گفت: ما در این روز آمده‌ایم تا از رشادت‌ها و ایثارگری های این شهدای گرانقدر تجلیل کنیم. آمده‌ایم که بگوییم راه شهدای هویزه و شهدای دوران دفاع مقدس همواره ادامه داشته و مردم ولایت‌مدار و شهیدپرور ایران اسلامی همواره نقش برجسته ای در میدان‌های سخت داشته اند.

معاون پارلمانی رئیس جمهور با بیان اینکه شهدا در دورانی که ایران اسلامی به دفاع از مرزهای نیاز داشت با یک اشاره امام خمینی(ره) در میدان حضور یافتند و جان خود را تقدیم نظام، انقلاب و اسلام کردند تا تمامیت ارضی کشور حفظ شود، تاکید کرد: این شهیدان والامقام  همگی رهروان فاطمه زهرا(س) و ائمه اطهار(ع) بودند و تداوم راه آن ها همان تداوم راه اهل بیت(ع) است.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: دولت مردمی و انقلاب افتخار می‌کند راه شهدا را تداوم بخشد و اگر مدیری را می‌خواهد الگو معرفی کند آن را در تراز انقلاب همانند سردار سلیمانی می بیند.

دستور رئیسی درباره حقوق کارمندان و نظام هماهنگ پرداخت

وی با اشاره به تدوین سند تحول در دولت تاکید کرد: اکنون سند تحول در ۳۷ موضوع مشخص شده و دستگاه های اجرایی باید پس از ابلاغ آن را اجرا کنند.

معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: دولت انقلابی در ابتدای شیوع ویروس کرونا با شرایط سختی مواجه بود و حتی یک تخت خالی هم در تهران و بیشتر شهرستان‌ها نبود؛ رییس جمهور با سران مختلف برخی کشورها تماس برقرار کردند و واکسن مورد نیاز کشور تامین شد، در حالی که برخی ها دریافت واکسن را در گروه امضای FATF می دانستند. 

وی یادآور شد: اکنون پس از موفقیت دولت در حوزه مقابله با کرونا و سلامت، معیشت و اقتصاد اولویت اول دولت است و با تمام توان برای بهبود شرایط معیشتی و اقتصادی مردم تلاش می‌کند.

معاون پارلمانی رئیس جمهور همچنین در حاشیه آیین گرامیداشت یاد و خاطره شهدای ۱۶ دی هویزه در جمع خبرنگاران گفت: دولت انقلابی حمایت از اقشار مختلف جامعه بخصوص کارکنان دولت را در دستور کار دارد وی اظهار داشت: سند تحول دولت سیزدهم در ۳۷ موضوع تدوین شده و دستگاه ها موظف به اجرای آن هستند.وی بیان کرد: اگرچه با کمبودهایی مواجه هستیم اما مطالبات منطقی حقوق بگیران باید مورد توجه قرار گیرد و اهتمام رییس جمهور نیز در این خصوص جدی است.

حسینی گفت: با دستور و تاکید آقای رئیسی نظام هماهنگ پرداخت در حال بازنگری در سازمان امور اداری و استخدامی است تا با جامع نگری در باره وضع همه کارکنان تصمیم گیری شود و کارمندان در ازای خدماتی که ارائه می دهند به طور عادلانه از حقوق و مزایا برخوردار شوند.معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: دولت وضع موجود را مطلوب نمی داند و با روحیه انقلابی و مدیریت جهادی می کوشد شرایط بهتری بر کشور حاکم شود که در اولین گام  مهم برای ریل‌گذاری جدید، لایحه بودجه ۱۴۰۱ به عنوان مهمترین سند مالی یک ساله به مجلس تقدیم شده و نمایندگان محترم در حال بررسی آن هستند.

وی افزود: با تعامل خوب مجلس و دولت و با توجه به تصویب کلیات بودجه در کمیسیون تلفیق، انتظار است روز یکشنبه در صحن مجلس هم تصویب شود و اصلاح ساختار بودجه کلید بخورد و تغییر به نفع مردم  آغاز شود. حسینی گفت: به فضل الهی با درایت و روحیه پرکاری رئیس جمهور و دولت شاهد افزایش فروش نفت، بهبود منابع ارزی و توسعه روابط و تبادلات تجاری با همسایگان و کشورهای عضو سازمان شانگهای هستیم که نوید بخش شرایطی بهتر برای کشور است.

بیشتر بخوانید : 

انتقاد معاون رییسی از «تنبلی‌هایی که بر کشور سایه انداخته»

جولان احمدی‌نژادی‌ها در «پاستور»

ادعای معاون رییسی درباره چالش مالی شدید دولت

اعلام «خزانه خالی» از خیانت تا خدمت

چه کسی با «چند تماس با سران مختلف برخی کشورها» چالش ملی کمبود واکسن کرونا را حل کرد؟

2121


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.