انتظار استاندار قزوین از رسانه‌ها: اعتماد مردم را به نظام افزایش دهیدبه گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ محمد مهدی اعلایی، استاندار قزوین در نشست با مدیران مسئول و سردبیران رسانه‌های استان قزوین، با تشکر از همه کسانی که در گذشته در حوزه رسانه ای همکاری کرده و اثرگذار بودند، گفت: ما رسالتی داریم که باید در جهت انتفاع مردم و ارتقای وضعیت معیشتی و اقتصادی تلاش کنیم.

وی گفت: رسانه های مکتوب استان در حوزه اطلاع رسانی موفق بوده اند ولی هزینه بالا و نبود امکانات آنها را با محدودیت مواجه کرده است.

اعلایی افزود: در فضای مجازی نسبت به سایر استانها باید فعالیت فعالان این حوزه تقویت شود و اعتلای آنها در بستر الکترونیکی و مجازی در دستور کار قرار گیرد که هزینه آن کمتر و راندمان بیشتری دارد.

استاندار قزوین خاطر نشان کرد: خوشبختانه استان پیشینه و ریشه قدیمی در حوزه رسانه دارد و رسانه های استان موفق هستند.

اعلایی گفت: ما یک رسالت مشترکی داریم و توجه به ظرفیت های استان رسالت همه ما است و هر چقدر در این مسیر همگراتر باشیم توفیق بیشتری خواهیم داشت.

وی افزود: داشته های استان بسیار زیادتر از نمودهای آن است به عنوان مثال در حوزه معدن ظرفیت های زیادی داریم و فرهنگ، مزیت مطلق استان است و در این بستر همه حوزه های توسعه ای وجود دارد.

استاندار قزوین با اشاره به ظرفیت‌های گردشگری استان خاطرنشان کرد: این حوزه چنانکه باید معرفی نشده است و باید برای معرفی داشته های بالفعل و بالقوه تلاش کنیم و رسانه های فعال در بستر فضای مجازی در این زمینه بسیار موثر هستند.

وی گفت:  روزانه ۶۰۰ تا ۷۰۰هزار تردد در استان داریم و شاید ۱۰درصد تردد کنندگان در جریان داشته های فرهنگی و گردشگری استان هستند که اگر این مشکل رفع شود نقش موثری در تحقق رونق اقتصادی در استان دارد.

استاندار قزوین با اشاره به نقش رسانه ها در پیگیری مطالبات، افزود: متاسفانه تنها بخشی از تصمیم گیری‌ها در استان انجام می شود و با پیگیری رسانه ها می توان مطالبات ملی را پیگیری و محقق کرد.

اعلایی گفت: مطالبه‌گری حق رسانه‌ها است و مدیران باید پاسخگو باشند؛ اما از رسانه ها انتظار داریم در هنگام قضاوت در مورد افراد واقعیت ها را ببینند و در حوزه مدیران باید واقع گراتر باشند تا باعث آسیب دیدن افراد فعال در این حوزه نباشیم.

وی افزود: اطلاع‌رسانی و ارتباط با مدیران را باید برنامه‌ریزی کنیم و جلسات شورای اطلاع رسانی استان باید منظم و مستمر برگزار شود تا مشکلات مرتفع شود.

استاندار قزوین با اشاره به شرایط اقتصادی کشور، گفت: در این شرایط، امیدآفرینی و ارتقای اعتماد مردم به نظام را از رسانه ها انتظار داریم.

اعلایی افزود: دولت تلاش می کند رویه های گذشته را اصلاح کند که در بلندمدت و کوتاه مدت اثر خود را بر اقتصاد و جامعه خواهد گذاشت.

وی با اشاره به اولویت های استان، گفت: موضوع تامین آب شرب استان را باید در برنامه داشته باشیم و برای افزایش راندمان تولید در بخش کشاورزی و صنعت تلاش کنیم.

46


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.