حسرتی که بر دل پورحیدری و مظلومی ماند!استقلال تنها به یک تساوی نیاز دارد تا قهرمان نیم فصل شود. اگر دو امتیازی که در بازی با گل گهر گرفتند نیز از آن‌ها کم شود، باز با یک برد قهرمانی آن‌ها در نیم فصل قطعی می‌شود.البته صدرنشینی در نیم فصل برای آبی‌های تهرانی فقط یک بار خوش یمن بوده و دو بار دیگر خاطرات تلخی بجا گذاشت.  

جامی که منصور خان به سلطان داد

استقلال با ۲۷ امتیاز در لیگ چهارده تیمی دوره اول به قهرمانی نیم فصل رسیده بود و تا هفته پایانی هم شانس اول قهرمانی به حساب می‌آمد. اما در هفته پایانی تیم تحت هدایت منصور پورحیدری در انزلی به ملوان باخت و در طرف مقابل پرسپولیس با هدایت علی پروین فجرسپاسی را در تهران برد و قهرمان شد.

قهرمانی با اقتدار قلعه نویی

استقلال در دوره پنجم لیگ برتر تنها با یک اختلاف امتیاز نسبت به پاس قهرمان شد. تیمی که در نیم فصل هم صدرنشین بود تا برای اولین و آخرین بار قهرمانی نیم فصل استقلال به قهرمانی در پایان فصل لیگ برتر تبدیل شود.

این اولین قهرمانی قلعه نویی با استقلال بود که با اقتدار هم به دست آمد.

مجیدی جام مظلومی را با خود برد

استقلال در لیگ یازدهم با اقتدار قهرمان نیم فصل شد اما فرهاد مجیدی به عنوان کاپیتان، تیم را ترک کرد و پرویز مظلومی را تنها گذاشت. استقلال در پایان فصل جام را از دست داد و رکورد بردهای متوالی این تیم در دربی هم پایان یافت.

***

فرهاد مجیدی بارها اشاره کرده تا زمانی که وریا غفوری جام را بالای سر نبرد خیالش از قهرمانی راحت نمی‌شود. فرهاد روزهای تلخ و شیرینی با استقلال داشته و در اولین فصل حضور کاملش به عنوان سرمربی نمی‌خواهد مثل بزرگان استقلال داغ ببیند و جامی که در دستانش قراردارد را به دیگران دهد.

بیشتر بخوانید:

مدافع اسبق تیم ملی داغدار شد

نام ستاره کرونایی تیم ژوزه مورینیو لو رفت

ماجرای چاقوکشی در دیدار دو تیم خوزستانی چه بود؟

251 251


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.