پیش بینی هفتگی آب و هوای آذربایجان شرقی: یک نیمه آلوده، یک نیمه هوای پاکبه گزارش خبرآنلاین از تبریز، محمد امیدفر اظهار داشت: با ورود امواج ناپایدار سامانه‌ی بارشی، تا روزهای پنجشنبه و جمعه افزایش سرعت وزش باد و در نواحی مرتفع و کوهستانی بارش پراکنده برف پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: این افزایش سرعت وزش باد، موجب کاهش غلظت آلاینده‌های جوّی خواهد شد و طی روزهای پنجشنبه و جمعه ابرناکی، مه و بارش برف در برخی نواحی استان پیش‌بینی می‌شود.

امیدفر همچنین بیان کرد: از لحاظ دمایی تا روز دوشنبه تغییرات قابل توجهی پیش‌بینی نمی‌شود اما از روز دوشنبه تا اواخر هفته دمای هوا به طور نسبی (دو الی سه درجه) افزایش خواهد یافت.

وی در خصوص حداکثر و حداقل دمای تبریز گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته، حداکثر و حداقل دمای تبریز به ترتیب شش درجه بالای صفر و سه درجه‌ زیر صفر بوده و دمای فعلی نیز یک درجه زیر صفر است که نسبت به دیروز یک درجه افزایش یافته است.

رئیس گروه پیش‌بینی اداره‌ کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی در پایان در رابطه با سردترین و گرم‌ترین شهر استان تاکید کرد: گرم‌ترین و سردترین شهرهای استان به ترتیب کلیبر با ۱۷ درجه بالای صفر و سراب با ۱۵ درجه زیر صفر گزارش شده‌ است.

46


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.