یگان ویژه برای مقابله با ناآرامی‌ها سلاح جنگی می برند؟ / فرمانده یگان توضیح داد


سردار حسن کرمی در تشریح عملکرد یگان ویژه فرماندهی انتظامی کشور در حوادث روی داده به دنبال تنش آبی در اصفهان، اظهار کرد: در حوادث اصفهان ما به نرمی برخورد کرده، با جمعیت گفت‎‌وگو کردیم و اخطار دادیم.

کرمی: یگان ویژه در ناآرامی‌ها سلاح جنگی نمی‌برد

فرمانده یگان ویژه فرماندهی انتظامی کشور افزود: فرماندهان ما در عین حال که به سمت‌شان سنگ پرتاب می‌شد، دعوت به آرامش می‌کردند.

وی بیان کرد: همین گفت‌وگو با جمعیت منجر به این شد که تعداد زیادی از آنها، محل را ترک کنند و دیدند که ما با منطق با آنها صحبت می‌کنیم اما به هر حال تبلیغات دشمنان وسیع است، بعضاً فیلم‌هایی را برش داده و با تقطیع، آن‌ فیلم‌ها را به یگان ویژه پلیس نسبت می‌دهند.

این مقام انتظامی با اشاره به تصاویر و فیلم‌های جعلی منتشر و نسبت داده شده به حوادث اصفهان، گفت: یکسری از فیلم‌های منتشر شده در فضای مجازی از حوادث اصفهان جعلی بود و اصلاً مربوط به یگان ویژه نبود.

این مقام انتظامی متذکر شد: اگر کسی در ناآرامی‌های اجتماعی در دست یگان ویژه پلیس اسلحه جنگی ببیند، من به وی جایزه خواهم داد، ما اصلاً در ناآرامی‌های اجتماعی با خود سلاح جنگی نمی‌بریم.

کرمی در پاسخ به این سؤال آیا دشمن در حوادث اصفهان به دنبال کشته‌سازی نیز بود، عنوان کرد: افرادی در آنجا با قمه و قداره پای کار آمده و قصد کشته‌سازی داشتند و مطمئن باشید در هر جا آشوب و اغتشاش به وجود آمد، دشمنان و معاندان در پی کشته‌سازی هستند اما رفتار ما آنها را کاملاً به هم می‌‎ریزد.

فرمانده یگان ویژه فرماندهی انتظامی کشور درباره متهمان اصلی بازداشت شده در حوادث اصفهان نیز خاطرنشان کرد: محرکان اصلی که چادرهای کشاورزان را به آتش کشیده بودند و چند نفر که با اسلحه شکاری قصد شکستن لوله آب را داشتند، بازداشت کردیم.

بیشتر بخوانید:

قدردانی نماینده تهران از خوش درخشیدن یگان ویژه در حوادث اخیر اصفهان، آبان ۹۸ و دی ۹۶

نظارت دادستان نظامی اصفهان به وضعیت بازداشتی‌های اعتراضات خشکسالی

نماینده مجلس : سازمان‌های مسئول در جریان تجمعات با سعه صدر و مدیریت دینی عمل کنند

21217


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.