چقدر وقت بذارم تا پزشکی قبول بشم؟


رشته پزشکی به دلیل جایگاه اجتماعی بالایی که در جامعه ما دارد یکی از پرطرفدار ترین رشته های کنکور تجربی است و داوطلبان به دلیل پذیرش اندک دانشگاه ها در این رشته رقابت زیادی را برای قبولی تجربه می کنند.

افرادی که به موفقیت های عالی می رسند و در رشته های خوب قبول می شوند، ۲ یا ۳ سال قبل از سال کنکور شان با برنامه ریزی درست و دقیقی پیش می روند. قبولی در رشته پزشکی کار سختی نیست فقط باید علاقه داشته باشید و با پشتکار و برنامه ریزی صحیحی درس بخوانید. قبولی در رشته پزشکی مستلزم داشتن ابزار و شرایطی است که شما باید برای خود فراهم کنید تا بتوانید رویای خود را به واقعیت تبدیل کنید.

کنکور تجربی

برای قبول شدن در پزشکی دانشگاه تهران و یا هر دانشگاه خوب و معتبر دیگری باید در کنکور رشته تجربی رتبه خوبی را کسب نمایید. کنکور تجربی یکی از ۵ گروه آزمایشی پرطرفدار می باشد که هر ساله بیشترین تعداد داوطلب را دارد. سوالات کنکور تجربی در قالب دو دفترچه سوالات عمومی و تخصصی می باشد. دفترچه سوالات تخصصی شامل ۱۷۰ سوال می باشد که داوطلبان ۱۷۵ دقیقه فرصت پاسخگویی دارند.

دفترچه سوالات عمومی شامل ۱۰۰ سوال می باشد و مجموعا ۷۵ دقیقه فرصت پاسخگویی وجود دارد. همه شما داوطلبانی که رشته تجربی را انتخاب می کنید با رویای قبولی در رشته پزشکی قدم در این مسیر میگذارید. اما رسیدن به چنین هدف بزرگی نیازمند تلاش و اراده ای به همان بزرگی است.

اما سوالی که در ابتدای راه از خود می پرسید این است که چقدر وقت بذاریم تا پزشکی قبول شیم؟ در حقیقت قبولی پزشکی در مدت زمان بسیار کم، کمی بعید است اما نشدنی نیست.

علاوه بر زمان گذاشتن برای قبولی در این رشته، باید از فاکتورهای لازم برای قبولی در آن هم اطلاع داشته باشید.

عواملی که برای قبولی در رشته پزشکی موثرند به شرح زیر می باشد:

  1. داشتن برنامه ریزی صحیح ( مهم ترین عامل برای قبولی پزشکی، داشتن برنامه ریزی دقیق و اصولی می باشد )
  2. تقویت دروس عمومی ( یکی از بزرگترین اشتباهاتی که داوطلبان گروه تجربی برای قبولی در رشته مورد علاقه خود همانند پزشکی دارند، بحث اهمیت ندادن به دروس عمومی می باشد. قطعا تاثیر دروس تخصصی از عمومی بیشتر است، اما اگر نگاهی به کارنامه قبولی های پزشکی بیندازید، متوجه این موضوع خواهید شد که درصد دروس عمومی آن ها، بالا می باشد )
  3. داشتن روش مطالعه صحیح ( زمانی که از روش صحیح مطالعه هر درس آگاهی داشته باشید، طبیعتا عملکرد بهتری در مطالعه آن درس دارید )
  4. تست زنی ( تست زنی بیشتر موجب تثبیت مطالب در ذهن و آگاهی از نقاط ضعف و قوت می شود )
  5. از درصد های تمامی دروس برای قبولی پزشکی آگاهی داشته باشید ( هدفتان قبولی در هر دانشگاهی برای پزشکی می باشد، از درصد های قبولی در آن آگاهی داشته باشید )
  6. آزمون آزمایشی
  7. استفاده از بهترین منابع ( یکی از مهم ترین ابزار های شما در این مسیر، منابع مناسب و سطح بالا برای قبولی در رشته پزشکی است )
  8. انجام خلاصه نویسی

آموزش کنکوری

همان قدر که استفاده حداکثری از زمان برای شما داوطلبان رشته تجربی که خواهان قبولی در رشته پزشکی هستید امری بسیار مهم است. به همان میزان آموزش کنکوری و منبعی که از آن استفاده می کنید در تعیین نتیجه شما تاثیر گذار است. حال که هدف بزرگی را انتخاب کرده اید سعی کنید از ابتدای این مسیر با نگرش یک رتبه برتر پیش بروید و از پایه آموزش کنکوری خود را شروع کنید.

آموزش کنکوری فیزیک و ریاضی

پکیج کنکور

موفقیت در کنکور سراسری و کسب بهترین نتیجه آرزوی تمامی دانش آموزان و داوطلبان کنکوری است و برای رسیدن به موفقیت و بهبود روند تحصیلی نیازمند استفاده از بهترین منابع هستید.

کنکور آسان است برای ارتقا سطح تحصیلی دانش آموزان، پکیج کنکوری را برای تمامی رشته های نظری ( ریاضی، تجربی، انسانی ) ارائه کرده است.

کنکور آسان است برای شما داوطلبانی که به دنبال رتبه برتر شدن هستید، بستری را فراهم آورده است تا ضمن یادگیری کامل و مفهومی مباحث کنکوری هم سطح با تست های کنکور سال های اخیر، مهارت های تست زنی و حل مسئله را بیاموزید. بهترین راه برای رسیدن به رتبه های برتر، استفاده از منابعی است که علاوه بر افزایش دانش و مهارت شما، شما را از سایر منابع بی نیازخواهد کرد. پکیج کنکور تجربی توسط برترین اساتید کنکوری کشور از جمله مهندس امیر مسعودی و مهندس عارف ربیعیان تدریس شده است.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.